FAIR PLAY
ΑΘΛΗΜΑ
ΕΚΤΙΜΗΣΗ
ΚΟΣΜΟΣ
ΤΑΛΕΝΤΟ
ΤΕΧΝΙΚΗ

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του κυπέλλου της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Ξάνθης με τη συμμετοχή 20 σωματείων που έχουν ως στόχο να φτάσουν ως το τέλος και να σηκώσουν το κύπελλο για την αγωνιστική περίοδο 2019-2020.

Αναλυτικά οι Όμιλοι και το πρόγραμμα αγώνων έχει ως εξής:

Α’ Όμιλος (Συμμετέχουν οι Ηρακλής Ζυγού, Ερμής Μάνδρας, Δόξα Σταυρούπολης, Απόλλων Ξάνθης και Ελπίδα Γενησέας)

 

1η αγωνιστική

Δόξα Σταυρούπολης – Ηρακλής Ζύγου

Ελπίδα Γενησέας – Ερμής Μάνδρας

Ρεπό: Απόλλων Ξάνθης

 

2η αγωνιστική

Ηρακλής Ζυγού – Ελπίδα Γενησέας

Ερμής Μάνδρας – Απόλλων Ξάνθης

Ρεπό: Δόξα Σταυρούπολης

 

3η αγωνιστική

Απόλλων Ξάνθης – Ηρακλής Ζυγού

Ελπίδα Γενησέας – Δόξα Σταυρούπολης

Ρεπό: Ερμής Μάνδρας

 

4η αγωνιστική

Ηρακλής Ζυγού – Ερμής Μάνδρας

Δόξα Σταυρούπολης – Απόλλων Ξάνθης

Ρεπό: Ελπίδα Γενησέας

 

5η αγωνιστική

Ερμής Μάνδρας – Δόξα Σταυρούπολης

Απόλλων Ξάνθης – Ελπίδα Γενησέας

Ρεπό: Απόλλων Ξάνθης

 

Β’ Όμιλος (Συμμετέχουν οι Ορφέας Ξάνθης, Απόλλων Διομηδείας, Αναγέννηση Θαλασσιάς, Μελάς Κουτσού και ΑΟ Βιστωνίδας)

 

1η αγωνιστική

Απόλλων Διομηδείας – Αναγέννηση Θαλασσιάς

Π. Μελάς Κουτσού – ΑΟ Βιστωνίδας

Ρεπό: Ορφέας Ξάνθης

 

2η αγωνιστική

Ορφέας Ξάνθης – ΑΟ Βιστωνίδας

Απόλλων Διομηδείας – Π. Μελάς Κουτσού

Ρεπό: Αναγέννηση Θαλασσιάς

 

3η αγωνιστική

Π. Μελάς Κουτσού – Ορφέας Ξάνθης

ΑΟ Βιστωνίδας – Αναγέννηση Θαλασσιάς

Ρεπό: Απόλλων Διομηδείας

 

4η αγωνιστική

Ορφέας Ξάνθης – Απόλλων Διομηδείας

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Π. Μελάς Κουτσού

Ρεπό: ΑΟ Βιστωνίδας

 

5η αγωνιστική

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Ορφέας Ξάνθης

ΑΟ Βιστωνίδας – Απόλλων Διομηδείας

Ρεπό: Π. Μελάς Κουτσού

 

Γ’ Όμιλος (Συμμετεχουν οι Ασπίδα Ξάνθης, Άτλας Σελίνου, Κεσσάνη Ερασμίου, Αετός Γοργόνας και Κένταυρος Ξάνθης)

 

1η αγωνιστική

Κεσσάνη Ερασμίου – Ασπίδα Ξάνθης

Κένταυρος Ξάνθης – Άτλας Σελίνου

Ρεπό: Αετός Γοργόνας

 

2η αγωνιστική

Ασπίδα Ξάνθης – Κένταυρος

Άτλας Σελίνου – Αετός Γοργόνας

Ρεπό: Κεσσάνη Ερασμίου

 

3η αγωνιστική

Αετός Γοργόνας – Ασπίδα Ξάνθης

Κένταυρος – Κεσσάνη Ερασμίου

Ρεπό: Άτλας Σελίνου

 

4η αγωνιστική

Ασπίδα Ξάνθης – Άτλας Σελίνου

Κεσσάνη Ερασμίου – Αετός Γοργόνας

Ρεπό: Κένταυρος

 

5η αγωνιστική

Άτλας Σελίνου – Κεσσάνη Ερασμίου

Αετός Γοργόνας – Κένταυρος

Ρεπό: Ασπίδα Ξάνθης

 

Δ’ Όμιλος (Συμμετέχουν οι Άρης Αβάτου, Άρης Πετεινού, Κεντητή, Εχίνος Σπορ και Φίλιππος Δροσερού)

 

1η αγωνιστική

Κεντητή – Άρης Αβάτου

Φίλιππος Δροσερού – Άρης Πετεινού

Ρεπό: Εχίνος Σπορ

 

2η αγωνιστική

Άρης Αβάτου – Φίλιππος Δροσερού

Άρης Πετεινού – Εχίνος Σπορ

Ρεπό: Κεντητή

 

3η αγωνιστική

Εχίνος Σπορ – Άρης Αβάτου

Φίλιππος Δροσερού – Κεντητή

Ρεπό: Άρης Πετεινού

 

4η αγωνιστική

Άρης Αβάτου – Άρης Πετεινού

Κεντητή – Εχίνος Σπορ

Ρεπό: Φίλιππος Δροσερού

 

5η αγωνιστική

Άρης Πετεινού – Κεντητή

Εχίνος Σπορ – Φίλιππος Δροσερού

Ρεπό: Άρης Αβάτου

 

Η Επιτροπή Κυπέλλου σε επόμενη συνεδρίαση της θα αποφασίσει για την ημερομηνία τέλεσης των αγώνων.